A A A

Drużyna z Warzyna w finale turnieju SENI CUP 2017

W dniach 10 – 12 lipca 2017 r. w Toruniu odbył się XVII Finał Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup. W finale wzięło udział 31 drużyn, które pochodziły z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Litwy, Łotwy, Czech, Węgier i Białorusi. Zespoły, które wzięły udział w turnieju finałowym wywalczyły sobie do niego awans w turniejach kwalifikacyjnych. Drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Warzynie wygrała turniej kwalifikacyjny w Pogorzelicy i Niechorzu.
W poniedziałkowe popołudnie – 10 lipca – wszystkie drużyny tradycyjnie spotkały się na Rynku Staromiejskim w Toruniu aby w towarzystwie bębniarzy i kuglarzy przejść barwną paradą do Amfiteatru w Muzeum Etnograficznym. O godz. 17.00 nastąpiło uroczyste otwarcie Turnieju Finałowego, na którym obecni byli organizatorzy Seni Cup – Przedstawiciele Fundacji „Razem Zmieniamy Świat” oraz członkowie Zarządu TZMO S.A.
Następnego dnia, wczesnym rankiem, wszystkie drużyny stawiły się na Stadionie Miejskim w Toruniu, gdzie czekały je mecze kwalifikacyjne. Miały one na celu przypisanie poszczególnych zespołów do grup, które tworzone były w zależności od umiejętności i stopnia niesprawności. Utworzono pięć grup (od A do E), a drużynę z Warzyna zakwalifikowano do grupy „C”, w której zagrały również zespoły: DON BOSCO i WABE ERLANGEN z Niemiec, IRMAK CSOBANKA z Węgier, VSAC ZIEDKALNE z Litwy oraz MRĄGOWO z Polski. Pierwsze trzy mecze zespół z Warzyna rozegrała ze zmiennym szczęściem. Pierwszy z nich wygrali 3:1 (z drużyną WABE ERLANGEN), ale już drugi przegrali z drużyną VSAC ZIEDKALNE (Litwa)1:5. Ostatni mecz tego dnia rozegrali późnym popołudniem z drużyną Mrągowa. Zwyciężyli w nim 6:1. Zadowoleni wrócili do miejsca zakwaterowania, a wieczorem pojechali do Fortu IV w Toruniu, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.
W ostatnim dniu rozgrywek już od rana można było czuć pewną nerwowość w drużynie. Stanęli bowiem przed szansą zajęcia dobrego miejsca w turnieju. Mecz z drużyną DON BOSCO (Niemcy) po trudnej grze wygrali 3:1 i humory w zespole od razu się poprawiły. Ostatni mecz zespół z Warzyna rozegrała z drużyną z Węgier, nie było łatwo, już na początku stracili bramkę i trzeba było gonić. Jednak wszystko skończyło się szczęśliwie, wygrali 3:1. Ostatecznie w całym turnieju zajęli drugie miejsce. Jest to wielki sukces drużyny w międzynarodowym turnieju oraz doskonała promocja Domu Pomocy Społecznej w Warzynie a także całego Powiatu Inowrocławskiego. Ponadto piłka nożna jest wspaniałą formą terapii, która integruje, uczy współdziałania w grupie, odpowiedzialności za siebie i kolegów, wspierania siebie, nie tylko na boisku piłkarskim, ale także w codziennym życiu. Sukces ten osiągnęła drużyna w składzie: Bartłomiej Rojek, Damian Chołaszczyński, Rafał Gajewski, Paweł Pach, Grzegorz Nowak, Mariusz Kowalczyk, Łukasz Jurewicz oraz Trener drużyny – Mieczysław Sulecki, opiekun - Mariola Mikołajczak
Nie byłby on możliwy bez wsparcia Kierownictwa Domu, które dało zielone światło na promowanie sportu, a przede wszystkim piłki nożnej jako terapii wspomagającej rozwój psychofizyczny naszych podopiecznych. Dziękujemy również Stowarzyszeniu „Warzynek” działającemu przy Domu Pomocy Społecznej w Warzynie za wsparcie finansowe.

Zapraszamy do galerii