A A A

Mieszkańcy DPS w Warzynie w Centrum Sztuki Współczesnej

„Sztuka dla sztuki” to jedno z haseł z historii sztuki współczesnej. Cechami, które charakteryzują sztukę współczesną są oryginalność, nowoczesność, dekoracyjność, różnorodność, a do jej tworzenia można wykorzystać niemal wszystko.
11 stycznia 2018 roku mieszkańcy DPS w Warzynie zawitali do pięknego Torunia ,gdzie mieści się Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” Opiszemy króciutko wrażenia z czwartkowego pobytu naszych mieszkańców na przepięknej wystawie:
„Widziałem prawdziwe obrazy, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Sam również maluję, lubię też szkice ołówkiem, więc jestem bardzo zadowolony z poznania kolejnego nurtu jakim jest sztuka współczesna. Na pewno na zajęciach terapeutycznych będę starał się podnieść swoją wiedzę teoretyczną z dziedziny sztuki współczesnej, a potem przeniosę to wszystko na płótno. Dziękuję bardzo.
(Michał Garstka)
Było bardzo ładnie i ciekawie. Największe wrażenie zrobiły na mnie filmy wyświetlane na temat sztuki współczesnej, oraz przepiękne obrazy przedstawiające kobiety. Jestem bardzo zadowolony i polecam każdemu kto tylko ma czas, na odwiedzenie i zapoznanie się z niniejszą wystawą.
(Zbigniew Sieradzki)
Sztuka dla mnie nie jest obca. Już od dziecka bardzo mi się podobało oglądanie obrazów oraz rzeźb. Toruń bardzo mi zaimponował i jest to kolejne miasto gdzie można obejrzeć piękną, ciekawą oraz interesującą sztukę. W czasie, kiedy pracujemy, uczymy się a jest go coraz więcej, najlepszym lekarstwem na odpoczynek jest właśnie zapoznanie się z nowoczesną sztuką.
(Andrzej Jabłoński)
Bardzo serdecznie dziękujemy za „podróż do krainy sztuki współczesnej”.

Zapraszamy do galerii