A A A

Osoby niepełnosprawne

Od 24 lipca 2012 r. do dnia 7 sierpnia 2012 r. pierwsza grupa – 39 osób osób niepełnosprawnych wyjechała na turnus rehabilitacyjny, który odbył się w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym ADHARA w Sarbinowie nad morzem. Celem turnusu była aktywna rehabilitacja połączona z poprawą kondycji zdrowotnej. Zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne; integracja społeczna poprzez: zabawy, wycieczki krajoznawcze, spacery, terapia śmiechem, tańcem. Wszystko to wpłynęło na pozytywne efekty turnusu rehabilitacyjnego i poprawę kondycji psychofizycznej. Uczestnikom towarzyszyła także wspaniała pogoda i dobry humor.
Na 10 dniowym wyjeździe zdrowotnym także nad morzem w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym CONTESSA w Dziwnówku w okresie od 3 sierpnia do 13 sierpnia 2012 r. uczestniczyła kolejna 24 osobowa grupa osób. Osoby te korzystały z ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo i zajęć rehabilitacyjnych.
Kolejna dwie grupy 14 i 13 osobowe wyjadą w miesiącu wrześniu także do ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego CONTESSA w Dziwnówku. Turnus rehabilitacyjny rozpocznie się 13 września, a zakończy 27 września 2012 r.