A A A

Piknik rodzinny w Warzynie

24 czerwca 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Warzynie, który znajduje się na terenie podworskiego parku krajobrazowego, odbył się XIX Piknik Rodzinny. Wydarzenie to połączone było z Uroczystością Odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Pod tym wezwaniem od 1998 roku funkcjonuje w naszym Domu kaplica. Po wspólnej modlitwie, gości, krewnych i przyjaciół naszych mieszkańców, obecnych na przydomowym boisku, powitał i zaprosił do świętowania Dyrektor Domu – pan Stanisław Sobecki. Swą obecnością zaszczyciło nas wiele osób pełniących publiczne funkcje, m.in. Wicestarosta Inowrocławski, pan Włodzimierz Figas. Pan Wicestarosta, z uwagi na fakt przejścia Dyrektora DPS w Warzynie do innej pracy, podziękował Dyrektorowi Domu za 25 lat pracy w Warzynie. Pan Stanisław Sobecki wyraził swoją wdzięczność za lata pracy, podziękował mieszkańcom i ich rodzinom za obecność, pracownikom za długie lata ofiarnej pracy, a samorządowi gminnemu i powiatowemu za bardzo dobrą współpracę.
Piknikowa oferta w znacznej mierze wypełniona była prezentacją stanowisk animacyjnych, na których odbywała się rywalizacja sportowa (stanowisko sportowe), śpiewy i muzykowanie (stanowisko muzyczne), malowanie indywidualne i zbiorowe (stanowisko plastyczne), a także przejażdżki wierzchem (stanowisko hipoterapeutyczne). Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo poligonu wojskowego, wielką, tegoroczną atrakcją dla uczestników Pikniku była wizyta i pokazy saperów. Odwiedził nas Patrol Rozminowania nr 15 z Jednostki Wojskowej 1523 Inowrocław.
Drugą część imprezy wypełniła oferta rekreacyjno – kulturalna, na którą złożyły się popisy solowe i grupowe osób chętnych do tańca, pląsów i dowcipów przy mikrofonie. W międzyczasie dokonano prezentacji mieszkańców miesiąca w roku 2016 oraz przedstawiono Mieszkańca Roku 2016. Wcześniej, na zajęciach terapeutycznych w naszym Domu, przygotowano dla naszych gości piękne upominki. Były to bardzo praktyczne i eleganckie torby z filcu. Kiedy po południu niebo nieco się przetarło i zrobiło się jeszcze cieplej mogliśmy się dalej bawić; przy muzyce, tańcach, smakowitym poczęstunku i towarzyskich rozmowach. Organizator XIX Pikniku Rodzinnego, DPS w Warzynie, serdecznie dziękuje wszystkim Sponsorom oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Warzynek” za udzielone wsparcie, a Patrolowi Rozminowania z Inowrocławia za uatrakcyjnienie piknikowej oferty i edukację.
Bawili się niemal wszyscy, około 350 osób, a uśmiech i szczęście na twarzach naszych mieszkańców doskonale wpisywały się w motto uroczystości zawarte na okolicznościowym transparencie mówiące, że:
„Sztuka życia – to cieszyć się małym szczęściem”
Panie Dyrektorze, wdzięczna za trud i wspólne lata Społeczność DPS w Warzynie, serdecznie dziękuje za wszystko i życzy Panu powodzenia w nowej pracy i szczęścia w życiu osobistym.

Zapraszamy do galerii