A A A

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

26 października 2018 r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbył się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu.
Do udziału w tym ważnym dla osób niepełnosprawnych wydarzeniu zaproszono uczestników warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, mieszkańców domów pomocy społecznej funkcjonujących na terenie powiatu inowrocławskiego.
Podczas imprezy osoby niepełnosprawne zaprezentowały umiejętności muzyczne, taneczne i teatralne. Celem przeglądu była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, promowanie ich osiągnięć i potencjału, a także kreowanie pozytywnego wizerunku przy wykorzystaniu elementów sztuki, muzyki i tańca.
Dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę Niepodległości w ramach programu publiczność miała okazję obejrzeć spektakl „Pociąg do wolności” i „Moja Matka Ojczyzna”. Ponadto osoby niepełnosprawne umilili nam czas podczas takich przedstawień jak „Na Dzikim Zachodzie”, „Taniec w kapeluszach”, „Pod sklepem”, „Królewna Śnieżka”, „Grunt to Rodzinka”, „Szkoła uczuć”. A na zakończenie wzięliśmy udział w niezapomnianym programie telewizyjnym „Koncert życzeń.”

Zapraszamy do galerii