A A A

Rodziny zastępcze na spotkaniu z rodziną Łopacińskich

Małżeństwo Eliza i Wojciech Łopacińscy z Torunia, które wraz z dwójką dzieci Łucją i Wojciechem zwiedzają przeróżne zakątki świata, odwiedziło 17 września 2019 roku Salonik Literacko-Artystyczny.
Małżeństwo oprócz pracy zawodowej, prowadzi również Fundację "Łopacińskich Świat", która propaguje wartości rodzinne i wspólne podróże z dziećmi. Podczas spotkania rodzina opowiadała o odwiedzinach pięciu kontynentów oraz jak podróże mogą być sposobem na życie. Młodzież z rodzin zastępczych mogła się przekonać, że najważniejszy w podróżowaniu jest plan i konsekwencja w jego realizacji. Państwo Łopacińscy określają się jako zwykła rodzina, która nie boi się realizować swoich marzeń i wcale nie trzeba ich spełniać za duże pieniądze. Oprócz swoich opowieści, zdjęć i filmików z podróży państwo Łopacińscy zaskoczyli również zgromadzonych obecnością swojego przyjaciela z Hondurasu, którego historię można poznać w książce "Zabrałam brata dookoła świata".
Po spotkaniu chętni mogli otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcia z gośćmi oraz mogli uczestniczyć w pokazie parzenia herbaty. Młodzież i opiekunowie z rodzin zastępczych zostali skutecznie zachęceni do podróżowania i już planują swoje wakacyjne wojaże...