A A A

Festyn "Powiat na sportowo"

Dnia 29 czerwca 2021 r. przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu przy ul. Mątewskiej 17, odbył się festyn pn. „Powiat na sportowo” Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu, Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu, Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka oraz Muzeum im. Jana Kasprowicza.
Uczestnikami festynu byli wychowankowie placówek z terenu Powiatu Inowrocławskiego wraz z opiekunami. Starosta Inowrocławski Pani Wiesława Pawłowska zainaugurowała spotkanie i zaprosiła wszystkich uczestników do korzystania z przygotowanych atrakcji oraz wspólnej zabawy. Oprócz beztroskich zabaw zarówno dzieci jak i młodzież mogła uczestniczyć w szeregu przygotowanych konkurencji oraz konkursów podczas których, można było zdobyć ufundowane przez darczyńców nietuzinkowe upominki. Niesamowite wrażenie na uczestnikach zrobiła kurtyna wodna, która oprócz tego, że była ogromna atrakcją to także przynosiła ulgę podczas panującej aury. Policjanci i Strażacy podczas swoich pokazów i prezentacji uwrażliwiali na to, jak istotne jest bezpieczeństwo.
Oprócz gier, zabaw i konkursów pracownicy Zespołu Szkół Gastronomicznych przygotowali dla uczestników poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. W trakcie festynu dzieci i młodzież do woli mogły korzystać z zapewnionych przez Organizatorów napojów, waty cukrowej oraz innych smakołyków. Zakończenie festynu było bardzo ekscytujące ponieważ końcowe konkurencje grupowe miały na celu zdobycie fantastycznej nagrody głównej w postaci voucherów do restauracji Mc Donalds oraz biletów do kina wręczonych przez członka Zarządu Pana Włodzimierza Figasa. Nagrodę główną wywalczyła ekipa z Gniewkowa.
Zabawa była fantastyczna, co widać na zamieszczonych fotografiach. Dzięki takiemu rozpoczęciu wakacji na pewno będą one pełne niesamowitych wrażeń i emocji.

Zapraszamy do galerii