A A A

I Kujawska Kulinariada - Tarnówko 2017

W środę 20 września w Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku odbyła się I Kujawska „ Kulinariada” Osób Niepełnosprawnych Powiatu Inowrocławskiego pt. „ Sałatkowy zawrót głowy” . Na imprezę zostali zaproszeni mieszkańcy oraz dyrektorzy ze wszystkich Domów Pomocy Społecznej w naszym powiecie, jak również zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej z Siemionek. Wszystkich gości powitał Dyrektor naszego Domu p. Andrzej Marczewski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu p. Rafał Walter.
Zadaniem uczestników było przygotowanie sałatki oraz surówki z wybranych przez siebie produktów. Przepis i nazwa danej potrawy była kolejnym zmaganiem, z jakim uporali się zawodnicy. Wszystkie sałatki oraz surówki były bardzo kolorowe i smaczne. Jury miało trudne zadanie , ale udało im się wyróżnić najlepszą i najsmaczniejszą surówkę oraz sałatkę warzywną. Wyróżnienie otrzymali:
  • Dom Pomocy Społecznej w Warzynie za wykonanie sałatki „ Płaski brzuszek”
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy za wykonanie surówki „ Przysmak Rzepichy”.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi nagrodami, a zmagania konkursowe zakończyła wspólna zabawa taneczna. Każdy z uśmiechem na twarzy wracał do domu, dopytując się o kolejną edycję tego smacznego konkursu.

Zapraszamy do galerii