A A A

Jubileusz 103 urodzin mieszkanki w DPS Inowrocław

Dnia 22.06.2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu odbyła się uroczystość jubileuszu 103 urodzin naszej mieszkanki pani Władysławy Stępień. W uroczystości urodzinowej udział wzięli znamienici goście: Wicestarosta Inowrocławski pan Włodzimierz Figas, Prezydent Miasta pan Ryszard Brejza, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu pan Rafał Walter, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pan Jacek Nijak, członkowie rodziny oraz mieszkańcy naszego Domu.
Pani Władysława urodziła się 22 czerwca 1914 roku w miejscowości Polskie Łąki. Z zawodu jest pielęgniarką. Wykształcenie zdobyła w Szkole Wydziałowej w Bydgoszczy. W okresie wojennym została wywieziona do Niemiec, gdzie dwa lata pracowała jako pielęgniarka oddziałowa w szpitalu na oddziale dziecięcym w okolicach Frankfurtu. Po wojnie wróciła do kraju i organizowała służbę zdrowia jako Powiatowy Instruktor Pielęgniarek. Pracowała w Świeciu, Chojnicach, Wąbrzeźnie, Nakle. Przez dalsze lata swojego życia pracowała w Uzdrowisku w Inowrocławiu na oddziale kardiologii skąd przeszła na zasłużoną emeryturę. Życie pani Władysławy jest skarbnicą wielu doświadczeń. W ciągu swojego życia była świadkiem wielu wydarzeń, które kształtowały historię Polski. Jest osobą pogodną, aktywną i towarzyską.
Pani Władysława była bardzo wzruszona, odebrała mnóstwo życzeń i prezentów od wszystkich gości oraz wysłuchała śpiewające życzenia „Dwustu lat”. Oprawę muzyczną tego jakże ważnego wydarzenia zapewnił pan Tomasz Chojnacki. Był to bardzo uroczysty dzień nie tylko dla pani Władysławy, ale również dla wszystkich mieszkańców naszego Domu, który na długo pozostanie w pamięci.

„Każdy z nas dostaje blok marmuru na początku swojego życia i wszystkie narzędzia potrzebne, by zamienić go w dzieło sztuki. Możemy wlec ten blok za sobą, nigdy go nie dotykając. Możemy skruszyć go na żwir albo ukształtować w unikalną rzeźbę”.
Ewa Foley , fragment książki „Powiedz życiu tak”


Zapraszamy do galerii