29 lipca Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku uczestniczyli w wycieczce do Kruszwicy, która miała na celu poznanie walorów turystycznych naszego regionu. Zwiedzili słynną Mysią Wieżę, zapoznali się z legendą o Królu Popielu, urządzili piknik nad jeziorem Gopło i zrobili kilka pamiątkowych zdjęć.

7 lipca Dom Pomocy Społecznej w Ludzisku miał okazję powitać pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Po posileniu się i odpoczynku pielgrzymi porwali nas do wspólnego śpiewu i tańca. Pogoda i humory dopisały!

Kruszwica to miasto z bardzo bogatą historią sięgającą blisko 4000 lat przed naszą erą skąd pochodzą najstarsze ślady osadnictwa. Położona nad jeziorem Gopło na bursztynowym szlaku wiodącym
z Wielkopolski aż po Ruś.

Letni upał doskwiera chyba wszystkim i nie ma się co dziwić, że każdy w tym czasie szuka ochłody przed palącym słońcem. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu wykorzystali okazję jadąc na plażę do pobliskiego Janikowa.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wonorzu był organizatorem projektu ,,Wakacje z humorem". To cykl plenerowych spotkań integracyjnych zachęcających do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował krótką ankietę badawczą on-line, do wypełnienie której zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Ankieta ma za zadanie przede wszystkim zorientowanie się Funduszu, jakiego rodzaju technologie wspomagające są najbardziej potrzebne oraz czy osoby niepełnosprawne byłyby zainteresowane ich wypożyczeniem.