Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie realizuje zadanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2019 – 2021.

13 lutego br. w ostatni dzień karnawału Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Warzynie wraz przyjaciółmi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewkowie, świętowali „Ostatki”. Był słodki poczęstunek, konkursy, a całość zakończona była zabawą taneczną. Spotkania integracyjne są ważną częścią funkcjonowania każdej placówki. W tegoroczną imprezę zaangażował się również cały dyżurujący w tym dniu personel Domu. Zabawa była przednia i sprawiła wszystkim wiele radości.

W ostatni dzień karnawału w Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku odbyła się dyskoteka Walentynkowa. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz tańców i zabaw integracyjnych. Wszyscy świetnie się bawili.

Po raz 20. Dom Pomocy Społecznej w Ludzisku miał przyjemność organizować uroczystość Powiatowych Obchodów Światowego Dnia Chorego. W tym roku hasłem przewodnim był tekst zaczerpnięty z Księgi Rodzaju: "Nie jest dobrze, by człowiek był sam". Podkreślono rolę Domów Pomocy Społecznej w zapewnieniu swoim mieszkańcom miejsca, które daje im poczucie wspólnoty tak aby mogli czuć się jak we własnym rodzinnym domu.

W krótsze zimowe dni, gdy ponura aura uniemożliwia wyjście z domu najlepiej uatrakcyjnić sobie wieczory przeciągające się w nieskończoność czymś co rozgrzeje szare komórki. Najlepiej sprawdzają się wówczas gry logiczne. Jedną z takich gier i chyba najbardziej w Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu rozpowszechnioną są warcaby. Rozgrywki gromadzą wokół siebie przynajmniej kilkunastu Mieszkańców Domu, którzy biorą udział w co tygodniowych spotkaniach warcabowych.

Okres Bożego Narodzenia sprzyja licznym występom Jasełkowym. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu z radością przyjęli zaproszenie sołtysa wsi Wola Stanomińska i udali się do świetlicy wiejskiej na spotkanie integracyjne. Była to okazja by obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej. Dzieci zaprezentowały także bardzo ciekawy choreograficznie układ taneczny do wybranych utworów muzyki poważnej. W świetlicy odbyła się również wystawa obrazów miejscowej artystki, która opowiedziała zgromadzonym o swojej twórczości. Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w tym wydarzeniu i nawiązanej współpracy.