Choć może aura na to nie wskazuje ale już blisko tydzień temu wkroczyliśmy w astronomiczną jesień. Za nami najdłuższe i najpiękniejsze dni w roku, wspomnienia wakacyjnych zabaw i wyjazdów. Dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu to ostatnia plenerowa zabawa w tym roku. Korzystając więc ze sprzyjającej pogody społeczność Domu wzięła udział w zabawie tanecznej przy muzyce granej na żywo połączonej z grillem.

Termin teatr kojarzy się z głównie z budynkiem. Ale też z widowiskiem, ze sztuką w wykonaniu aktorów przed zgromadzoną publicznością. Podstawą do zaistnienia teatru jest jego aktor, który odgrywa swoją rolę opartą zwykle na scenariuszu lub gotowym dramacie odwołując się przy tym do wszystkich zmysłów człowieka. Aktor gra ciałem, mimiką twarzy na której kreuje autentyczne emocje, sposobem prowadzenia narracji. Musi go cechować dobra pamięć i koncentracja, a i umiejętność śpiewu jest mile widziana. Na przestrzeni lat powstało  wiele rodzajów teatru jak i wiele rodzajów sztuk teatralnych.

We wrześniu w Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu odbyło się spotkanie z okazji Pożegnania lata z udziałem zaproszonych gości z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu,  Domu Pomocy Społecznej z Tarnówka, Parchania, Warzyna i Ludziska.

Dnia 22 września w DPS W Warzynie odbyły się koncert i warsztaty tańca w kręgu Czango. Artyści z Fundacji Aeris Futuro zaprezentowali szerzej dziedzictwo ludów Czango, węgierskiej mniejszości etnicznej z terenów dzisiejszej Rumuni. Mieszkańcy tańczyli, doświadczali i śpiewali nawiązując relacje z węgierskimi gośćmi, którzy odwiedzili Polskę w związku z festiwalem Czango w Toruniu.

W dniu 27.09.2023 r. w Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku odbyła się trzecia część Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej Powiatu Inowrocławskiego.  Spotkanie przebiegło we wspaniałej sportowej atmosferze i duchu Fair Play.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na kolejną edycję "Święta Rodziny" - zapraszamy Was do Inowrocławia