14 czerwca 2024 r. z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyła się Gala Rodzicielstwa Zastępczego, w której uczestniczyły zawodowe rodziny zastępcze z naszego powiatu. Państwo Karolina i Adam Jędrzejewscy oraz Pani Grażyna Kamoda odebrali gratulacje i podziękowania za ich pracę i trud włożony w opiekę i wychowanie dzieci, które nie mają szans na szczęśliwe dzieciństwo w rodzinach biologicznych.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu zaprasza rodziny zastępcze na „Piknik Rodzinny” w GRODZIE PIASTA – ośrodku w lesie nad Jeziorem  Chomiąskim.

Fundacja MAIO w ramach działalności promującej rodzicielstwo zastępcze rozpoczyna spotkania otwarte online dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć na czym rodzicielstwo zastępcze polega, z czym się wiąże, kto może zostać rodzicem zastępczym i  z czym można się liczyć podejmując taką decyzję. Celem spotkań jest propagowanie wiedzy na temat rodzicielstwa i umożliwienie zadania wszystkich pytań przez potencjalnych kandydatów w niezobowiązującej, przyjaznej atmosferze.

Jaś, złamane kości długie, pęknięte żebra, zbita wątroba, nerki, żył 15 miesięcy w niewyobrażalnym cierpieniu. Kamil, lat osiem, sadzany na rozgrzanym piecu, przypalany papierosami, polewany wrzątkiem , bity, kopany, rzucany o meble  kilka razy próbował się ratować uciekając z domu jednak dorośli go widzieli ale nie usłyszeli bo…, bo Kamil nie mówił.  Ania 13 lat powiesiła się w domu, bo…stłukła szybę i bała się, że ojciec wymierzy jej solidne lanie, zresztą jak zwykle.

Trzeci etap turniejowych rozgrywek zakończył Trójmecz Tenisa Stołowego rozgrywanego między zaprzyjaźnionymi Domami Pomocy Społecznej. Ostatnie spotkanie odbyło się w Ludzisku. W zaciętej walce między placówkami udało się wyłonić zwycięzcę, którym po podsumowaniu wyników całego turnieju został DPS Warzyn. Gratulujemy zwycięzcom znakomitej formy i osiągnięć.

8 Marca 2024 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku mieli zaszczyt wystąpić na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie dla Klubu Senior+. Występ został przyjęty z dużym entuzjazmem. Mieszkańcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W podziękowaniu otrzymali pamiątkowy stroik i słodycze oraz zostali zaproszeni na uroczysty obiad. Z okazji przypadającego Dnia Kobiet mieszkańcy wręczyli symboliczny kwiatek dla wszystkich pań z klubu.