Wyspa Młyńska- przestrzenne serce Bydgoszczy. Zielona enklawa w samym centrum 360-tysięcznego, tętniącego życiem miasta. Dotąd nie zagarnięta przez łapczywą współczesną cywilizację. Aż dziw ! Park, aleje starych drzew: kasztanów, lip. Duże place trawników, alejki z ławeczkami, szum gwałtownie spadającej wody na jazie i przepuście. Dookoła woda. Pośród zieleni na Wyspie Młyńskiej są także zabytkowe domy.

To one decydują o szczególnym charakterze i nastroju Wyspy: dawne młyny, magazyny zbożowe, kaszarnie, spichrze. Tworzą niezwykły, historyczny krajobraz przemysłowy. Przestępując granicę Wyspy Młyńskiej mostem od ul. Niedźwiedzia, ze Starego Rynku, czy groblą z mostów przy ul. Focha tak jakbyśmy przekraczali granicę czasu. Czas „najnowszy", który funkcjonalnie Wyspę Młyńską wspólnym wysiłkiem Miasta i środków europejskich, także tzw. funduszu norweskiego ożywił do rangi najchętniej odwiedzanego zakątka miasta. Zachęceni takimi informacjami, grupa mieszkańców z DPS w Parchaniu udała się na zwiedzanie tejże urokliwej części stolicy województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Poza zwiedzaniem niezwykle urokliwej wyspy, nasi mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia także papugarnię. Papugarnia w Bydgoszczy jest to największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych na Starym Kontynencie. Wewnątrz niej, możemy znaleźć dedykowane sale przeznaczone dla różnych grup egzotycznych ptaków. Papugi to piękne i kolorowe ptaki, zachwycają nie tylko egzotycznym wyglądem i ubarwieniem, ale również swoją naturą, są to bowiem ptaki z natury ciekawe i pełne energii. To ptaki bardzo charakterne, dość wymagające i często hałaśliwe, dlatego też nie wszystkie gatunki nadają się do mieszkania z nami w domach, natomiast doskonale czują się i pozwalają się podziwiać w Papugarni. Papugi są towarzyskie, lubią siadać na ramieniu człowieka i często dają się głaskać. Zobaczymy tu m.in. przyjaźnie usposobione Nimfy, zapatrzone w siebie Papużki Nierozłączki, słynące z uporu i całkiem hałaśliwe Aleksandretty, czy niezwykle inteligentne ale i wymagające Ary ciekawskie Barwinki, a nawet troskliwą i stanowczą Kakadu. Papugi można karmić, z troski o ptaki jednak ziarenka dla ptaków można nabyć jedynie w Papugarni.

Uczestnicy wycieczki
Uczestnicy wycieczki
Uczestnicy wycieczki
Uczestnik wycieczki z papugami
Uczestnik wycieczki z papugami
Uczestniczka wycieczki z papugami