Dzień Babci i Dziadka wiąże się głównie z pamięcią o osobach starszych i samotnych, o nestorach rodziny. Zwraca też uwagę na problemy osób starszych, te zdrowotne jak i socjalne.  Geneza święta w Polsce wzięła się z pomysłu wysuniętego w tygodniku ,, Kobieta i życie” jeszcze w latach 60 tych XX wieku by uczcić wszystkie babcie.

Nie od razu jednak inicjatywa spotkała się z szerszym odezwem. Rok później dzięki ,,Tygodnikowi Poznańskiemu” rozpoczęto w Poznaniu celebrowanie Dnia Babci. Początkowo przyjęły one charakter skromnych, lokalnych obchodów. Z biegiem lat lokalna idea przerodziła się ogólnopolskie święto. Nieco później, bo na początku lat 70 tych, dotarł do nas najprawdopodobniej ze Stanów Zjednoczonych pomysł uhonorowania również dziadków. Tak też 21 i 22 styczeń w Polsce obchodzimy Dzień Babci i Dziadka.

Z tej też okazji uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Parchaniu przybyli do Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu by zaprezentować krótki montaż słowno - myzyczny. Serdecznie dziękujemy za pamięć.

Występ dzieci
Występ dzieci
Uczestnicy spotkania
Występ dzieci
Występ dzieci
Występ dzieci